Moksleivių kelionės

Siūlome moksleiviams keliones Lietuvoje ir užsienyje. Į kelionės kainą įskaičiuota kelionė autobusu ir gido paslaugos. Priklausomai nuo grupės dydžio, kainos derinamos atskirai.


Kretinga – Palanga

Apsilankymas Kretingos Pranciškonų vienuolyne, Tiškevičių žiemos sode. Galimybė sudalyvauti edukacijoje „Gilės nuotykiai virtuvėje“ arba „Kretingos dvaro saldaininė“. Kelionė į Kretingos Pranciškonų vienuolyną, Tiškevičių žiemos sodą. Galimybė sudalyvauti edukacijoje „Gilės nuotykiai virtuvėje“ arba „Kretingos dvaro saldaininė“.

Palangoje lankysite Gintaro muziejų, Birutės kalną, pasivaikščiosite po Tiškevičių parką. Laisvas laikas prie jūros. Apsilankymas Dionizo Poškos Baublių muziejuje. (Kelionė gali būti 2 dienų su nakvyne).


Klaipėda – Delfinų pasirodymas Jūrų muziejuje

Vyksite į Klaipėdą, apsilankysite Klaipėdos Jūrų muziejuje, Delfinariume, kur stebėsite Delfinų pasirodymą.

Nukeliausite iki pajūrio, pabūsite prie jūros. Toliau keliausite pasižvalgyti po Klaipėdos senamiestį. Grįžtant užsuksite į Dionizo Poškos Baublių muziejų.


Klaipėda – Kuršių nerijos Nac. Parkas (Nida)

Vyksite į Klaipėdą. Lankysitės Klaipėdos delfinariume, kur stebėsite Delfinų pasirodymą.

Toliau keliausite per Kuršių neriją, apžiūrėsite Kormoranų peryklą, pasižvalgysite po Gintaro įlanką, Raganų kalną, aplankysite Mirusias kopas, Saulės laikrodį ant Parnidžio kopos. Laisvas laikas prie jūros ir Kuršių marių. (Kelionė gali būti 2 dienų su nakvyne).


Nemuno delta – Paukščių žiedavimo stotis Ventės rage

Vyksite į Mingės kaimą, kur Jūsų lauks išvyka laivu iki pat Kuršių marių. Apsilankysite Paukščių žiedavimo stotyje Ventės rage, sužinosite ir pamatysite kaip yra žieduojami paukščiai. Grįžtant aplankysite Rambyno piliakalnį, Raganų eglę.

Į namus keliausite gražiuoju Panemunės keliuku. (Kelionė gali būti 2 dienų, su nakvyne Kintuose, kitą dieną aplankote Klaipėdą).

Dzūkijos sostinė Alytus

Keliausite link Alytaus, lankysitės, kur Jūsų lauks įdomios edukacijos „Grikio kelias“ arba „Sodžius Dzūkijon“, kur skamba džūkiška šnekta ir galima pajusti, patirti kaip gyveno, ką valgė, ką veikė senovės Dzūkai ir susipažinti su dzūkų papročiais, pabandyti susikūrti dzūkišką sodybą.

Aplankysite Anzelmo Matučio muziejų, susipažinsite su šiuo nuostabiu rašytoju ir sudalyvausite įdomiose edukacijoje.

Alytuje yra aukščiausias Lietuvoje Baltosios rožės pėsčiųjų ir dviračių tiltas, jo prieigose pastatyta iš nerūdijančio plieno rožių širdelė, ant kurios drąsiai galima kabinti meilės spyneles. Šis Alytaus tiltas – vienintelė vieta Lietuvoje, kurioje metrais galima išmatuoti savo meilę. Ant jo yra šešios kas 40 metrų žymos, ties jomis įvardyta meilė pagal Aristotelio filosofiją.

Ekskursija – edukacija „Darnoje su gamta vardan sveiko maisto ir žydresnės Baltijos jūros“

Keliausite link Rokiškio. Ten Jūsų lauks ekskursija po Ilzenbergo dvarą, pažintis su ekologiniu ūkiu. Susipažinsite su Ilzenbergo dvaro ūkio specifika, aplankysite ūkio fermą, paukštidę, bityną, sodą, šiltnamius, vynuogyną, naudojamos žemės ūkio technikos parką.

Po to keliausite į dvaro oficiną (šeimininko namą), kuriame ragausite darnoje su gamta užaugintus ir natūraliai pagamintus dvaro produktus „Darnoje su gamta vardan sveiko maisto ir žydresnės Baltijos jūros“, gidas pristatys jų gamybos ypatumus. Išklausę gido pasakojimą, atliksite praktines užduotis. Pirmieji, teisingai atlikę užduotį, gauna prizą! Edukacija užbaigiama įsimintinu dvarišku siurprizu – švediškos patrankos šūviu!


Pelėdų parkas Rudaminoje

Aplankysite aukščiausią Lietuvoje – Pūčkorių atodangą, pasigrožėję Vilnios upės ir kalnų masyvo vaizdais, atodangos apačioje apžiūrėsite senosios Pūčkorių palivarko pastatų liekanas, Pūčkorių piliakalnį su akmens amžiaus stovyklos liekanomis.

Atvyksite į Rudaminos kaime įkurtą
Pelėdų parką, kuriame iš arčiau susipažinsite su plėšriaisiais paukščiais: pelėdomis, vanagais, sakalais, jų mityba, pomėgiais ir rūšimis.


Duonelės kepimas – Ukmergės piliakalnis – Krekenava


Apsilankysite mitais ir legendomis apipintame Ukmergės piliakalnyje. Pasivaikščiosite po Krekenavos Pojūčių taką, užsuksite į lankytojų centrą, užkopsite į apžvalgos bokštą.

Duonos kepimo edukacija kaimo kepykloje– kurios metu susipažinsite kaip kepama duona, sudalyvausite edukacijoje, išsikepsite duonelę. Tai nuostabi patirtis (edukacija skiriasi nuo edukacijos vedamos Arklio muziejuje).


Zuikių muziejus ir pažintis su Marijampole

Aplankysite Sasnavos miestelį, kur įsikūręs Zuikių muziejus. Dalyvausite ypatingoje edukacinėje programoje „Zuikių mokyklos mokslai“, kurios metu linksmai leisite laiką, gaminsite Zuikių karūnas, išmoksite kepti meduolinius zuikučius, visi kartu seksite Zuikių pasaką, sužinosite apie Sasnavos miestelio kilmę.

Lankysitės Marijampolėje – Suvalkijos sostinėje, sužinosite apie miestą įdomių faktų, pasivaikščiosite po parkus, meno gatves ir užtvanką prie Šešupės.


Pažinkime Švenčionis

Reškutėnų amatų centre, apžiūrėję gyvūnų iškamšų eksponatus ir susipažinę su archeologijos, istorijos, etnografijos lobynais, Reškutėnų tradicinių amatų centre, dalyvausite edukacinėje programoje „Bandelių kepimas“ arba „Medžio drožimas“.

Vėliau vyksite į Sirvėtos regioninio parko lankytojų centrą, pasivaikščiosite po Mitologinį pėsčiųjų taką, pakilsite į apžvalgos bokštą. Kelionės tikslą pasieksite užkopę į Kačėniškės piliakalnį.

„Svečiuose pas Panevėžio lėles“

Atvykę į Panevėžį, stebėsite spektaklį ir edukacinėje programoje, susipažinsite su lėlėmis Panevėžio lėlių vežimo teatre.

Lankysitės Meninio stiklo dirbtuvėse Panevėžyje, kur galėsite išvysti kaip gimsta stiklas ir jo dirbiniai. Panevėžio gamtos mokykloje, dalyvausite apžvalginėje ekskursijoje.

Duonelės kepimas Anykščiuose

Vyksite į Anykščius, dalyvausite edukacinėje „Duonelės kepimo“ programoje, vaišinsitės tradiciniais kaimiškais patiekalais. Lankysitės Arklio muziejuje. Aplankysite J. Biliūno kapą, sugalvosite norą prie Laimės žiburio. „Siauruko“ muziejuje, pasivažinėsite drezina, ir apžiūrėję Puntuką, pasivaikščiosite Lajų Taku.

„Rūtos“ Šokolado muziejus ir Saldainių degustacija Šiauliuose

Keliausite į „Šokolado muziejų“ Šiauliuose. Atvykę, sužinosite šokolado istoriją nuo kavos pupelės iki šokoladinių saldainių ir dalyvausite šokoladinių saldainių gaminimo edukacinėje programoje

Aplankysite „Dviračių muziejų“, pasivaikščiosite po Šiaulių miestą, vyksite į Kryžių kalną.

Sūri pamoka Druskininkuose arba Šakočių kepimas

Dalyvausite Druskininkų edukacinėje programoje su druska – patirtis kaip “gimsta” įvairiausių formų dirbiniai iš druskos, pabandysite patys pasigaminti savodirbinuką iš druskos arba dalyvausite Šakočių kepimo pamokėlėje Druskininkuose, kurios metu sužinosite Šakočio istoriją, išsikepsite savo šakotį. Vyksite susipažinti su Druskininkų miestu. Apsilankysite Liškiavos bažnyčioje, jos požemiuose, pamatysite Lietuvoje esančias mumijas.


Apsilankysite Liškiavos bažnyčioje, jos požemiuose, pamatysite Lietuvoje esančias mumijas. Naujiena: „Šakočių kepimo pamokėlė“ Druskininkuose, kurios metu sužinosite Šakočio istoriją, išsikepsite savo šakotį.

Astronomijos pamoka Molėtuose ir pramogos Žalvario parke

Vyksite link Molėtų, užsuksite į Bernotus-geografinį Europos centrą. Lankysitės Lietuvos Etnokosmologijos muziejuje, klausysitės pamokos, Astronomijos observatorijoje, teleskopu stebėsite dangaus kūnus. Vėliau lauks nuostabus pusdienis, Žalvario parke su įvairiomis pramogomis ir užduotimis.

„Medaus kelias“ Panemunėje

Apsilankysite pas bitininką „Medaus slėnyje“, sužinosite apie bites, medų ir jo gydomąsias savybes. Turėsite galimybę, paragauti vertingiausių medaus rūšių.

Lankysitės Panemunės pilyje, lipsite į Raudonės pilies bokštą, užsuksite į Veliuoną, kur kopsite į piliakalnį, kuris laikomas Didžiojo Lietuvos Kunigaikščio Gedimino žūties vieta.

Kopsite į Palemono kalną Seredžiuje, stabtelėsite prie Raudondvario dvaro rūmų, pasivaikščiosite po parką.

„Bičių ir Paukščių paslaptys“

Lankysitės „Paukščių kaime“, kuriame ūkio gaspadinė pristatys auginamus paukščius ir naminius gyvūnus. Kepsite  Pirato Akį ant laužo ir vaišinsitės sausainiais su arbata.  Norus užrašysite paukščio plunksna ir juos patikėsite Laimės paukštei.  Kopsite į Ladakalnį ir Ginučių piliakalnį.

Keliausite link Senovinės bitininkystės muziejaus, atvykęsusipažinsite su bitininkystės tradicijomis, bičių gyvenimu, bičių produktais.

Pelėdos ir orientacinis žaidimas Kėdainiuose

Atvykę į Kėdainių miestą, žaisite orientacinį žaidimą, kurio pagalba sužinosite miesto istoriją. Aplankysite Radvilų Mauzoliejų, susipažinsite su šių didikų praeities istorija.

Lankysitės „Pelėdų kaime“, kur Jūsų lauks daug įvairių pramogų. Pasivaišinę morkų ir obuolių pyragu, morkų sumuštinukais ir gilių kava, pasiklausysite legendų, pasakų ir daug įdomių istorijų apie pelėdas.  Taip pat dalyvausite šaudymo iš lanko varžytuvėse, čiuošite ypatingomis slidėmis, apžiūrėsite virš 50 pelėdų, šeimininkė Jums papasakos esančios pelėdos istoriją. Išmoksite susirišti apyrankę.

Alpakų ūkis-Trakų Vokės dvaras- Angelų kalva

Atvykę į Alpakų ūkį, sužinosite apie gyvūnų kilmę, rūšis, mitybą. Apžiūrėsite dirbinius, pagamintus iš Alpakų vilnos. Susipažinsite su šiais mielais gyvūnėliais ir juos maitinsite. Apsilankę Trakų Vokės dvare, ekskursijos metu gidas papasakos apie dvare gyvenusių didikų istorijas, apžiūrėsite stilingus rūmus ir architekto E. Andre suprojektuotą dvaro parką.

Vyksite į Angelų kalvą, kur Jūsų lauks angelų skulptūros, kiekvienas iš Jūsų sugalvosite savo norą prie akmenėlių išdėlioto „Maldų rato“.

Aukštaitijos nacionalinis parkas ir linksmieji triušiukai

Lankysitės Aukštaitijos nacionalinio parko lankytojų centre, kur vietinis gidas supažindins Jus su Aukštaitijos krašto archeologinėmis vertybėmis, čia gyvenusių žmonių buitimi, papročiais, tradicijomis. Atvykę į Utenos rajone įsikūrusį „Triušiukų slėnį“, susipažinsite su įvairiais skirtingų rūšių ir veislių gyvūnėliais, paukščiais, kuriuos galėsite pamaitinti.

Neatrastasis Birštonas

Pasivaikščiosite po Birštono Vytauto Jurgio Meškos parką, Vytauto piliakalnį, sužinosite šio kalno praeities istoriją. Vėliau Jūsų lauks saldi “Cukraus Lietuva“ edukacija. Po edukacijos išbandysite Kneipo sode  procedūras po atviru dangumi, pasivaikščiosite prie mineralinio vandens garinimo bokšto „Druskupis“.

Pasivažinėsite ilgiausia ir ekstremaliausia vasaros rogučių trasa Lietuvoje. Lankysitės aukščiausiame Lietuvoje apžvalgos bokšte, iš 45 m. apžvalgos aikštelės pasigrožėsite nuostabiais Nemuno kilpų vaizdais.

Kelionė į Ukmergę

Vyksite į Ukmergę, kur ekskursijos metu dalyvausite muzikinėje edukacijoje. Jūsų lauks 7 užduotys. Kopsite į Ukmergės piliakalnį, kuris žymus savo legenda. Taip pat pasigrožėsite Ukmergės panorama iš Ugniagesių bokšto, kuriam yra daugiau kaip 150 metų.

Vyksite į Prezidento Smetonos dvarą. Apsilankysite Taujėnų dvare, susitiksite su dvarininke, lankysitės Taujėnų dvaro mini zoo sode.

Pažintis su Laikinąja sostine

Keliausite į atnaujintą Kauno zoologijos sodą, kuriame apžiūrėsite naujuose voljeruose apgyvendintas 149 gyvūnų rūšis ir egzotariume įrengtą džiunglių gyvūnų ekspoziciją. Lankysitės Vytauto Didžiojo karo muziejuje, viename seniausių Lietuvos muziejų. Ekskursijos metu, apžiūrėsite šaunamuosius ginklus, archeologinius radinius ir dalyvausite pasirinktose edukaciniuose užsiėmimuose: „Žinių bomba“ ar „Kaip senovėje kariauta“. Apsilankysite Kristaus Prisikėlimo bazilikoje ir liftu pakilę ant bazilikos stogo, įrengtoje terasoje, pasigrožėsite įspūdinga, Kauno miesto panorama.

Šokolado sostinė Trakuose

Edukacinė programa apie šokolado istoriją, šokolado degustacija bei šokoladinių saldainių gamyba, apžvalginė ekskursija po Trakus.

Vyksite apžiūrėti Angelų kalvos ir Užutrakio dvaro rūmų.

Grikių kelias

Vyksite į sodybą Varėnos krašte, kur vaišinsitės grikių žiedų arbata, pyragu su bruknių uogiene.

Susipažinsite su senoviniais darbo įrankiais Dzūkijoje. Mušite sviestą senovine „buikele“ ir čia pat ragausite. Gardžiuositės kvapnia sriuba, virta dideliame katile ant laužo. Jūsų lauks smagūs žaidimai. Trukmė – 4 val. Smagiai pabuvę, grįšite namo.

Pažintis su Trakais

Lankysitės legendomis apipintame mieste. Trakai, Jus sužavės įspūdinga gamta ir kulinariniu paveldu. Aplankysite Trakų salos pilį – garsėjančia gotine architektūra ir archeologiniais radiniais. Pasiplaukiosite su laivu po Galvės ežerą.
Vyksite į Angelų kalvą.

Kernavės archeologiniai istorijos ir kultūros paminklai

Vyksite į Kernavės istorijos ir archeologijos muziejų, dalyvausite edukaciniuose užsiėmimuose „Kaip žmonės gyveno senovėje“ arba„Archeologija – nuo tyrimo iki eksperimento ir rekonstrukcijos“, apžiūrėsite muziejuje eksponuojamus vertingus eksponatus, pasivaikščiosite po istorija alsuojančius piliakalnius. Grįždami aplankysite 1824 m. pastatytą išskirtinės formos Sudervės Švč. Trejybės bažnyčią ir Akmens skulptūrų parką „Vilnoja“, išsiskiriatį monumentaliomis granito skulptūromis.

Molėtų krašto muziejai

Lankysitės Ežerų žvejybos muziejuje. Gidas papasakos apie žvejybos tradicijas, istoriją, apžiūrėsite XV a. žvejybos eksponatus. Po ekskursijos muziejuje Jūsų lauks Žuvienės virimo edukacinė programa, kurios metu Jūs stebėsite tradicinės Mindūnų žuvienės virimo procesą virš laužo, o vėliau ja gardžiuositės. Kopsite į 36 m. aukščio Mindūnų apžvalgos bokštą, iš kurio atsiveria puikus vaizdas į Labanoro regioninį parką.

Šaltojo karo muziejus“ Plateliuose

Keliausite link Žemaitijos. Apžvalginėje ekskursijoje, susipažinsite su Rietavo miesto istorinėmis asmenybėmis ir architektūriniais paveldo objektais. Aplankysite Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejų, Plungės viešąją biblioteką, turinčią seniausią Lietuvoje laikrodinę, ir veikiantį joje laikrodį.

Vyksite į Šaltojo Karo muziejų, nusileidę į bunkerį, apžiūrėsite įrengtą raketų bazės ekspoziciją ir lankysitės ant Sidabro kalno, pastatytame Siberijos apžvalgos bokšte, nuo kurio atsivers puikus kraštovaizdis.

Medininkų pilys ir muziejai

Lankysitės Medininkų didžiausioje LDK mūrinėje pilyje, apžiūrėsite XIV-XVIII a. ginkluotės, sidabrinių dirbinių, medžioklės treofėjų kolekcijas. Atvykę į Pasieniečių muziejų, ksusipažinsite su įvairiais eksponatais: dokumentais, fotonuotraukomis, darbo prietaisais.

Vyksite aplankyti Medininkų memorialą, skirtą Medininkų pasienio kontrolės poste nužudytiems pareigūnams atminti. Apžiūrėsite 292,90 m. virš jūros lygio Juozapinės kalvą ir pastatytą paminklinį akmenį – Lietuvos karaliui Mindaugui.

Istoriniais keliais po Ukmergę

Lankysitės buvusioje kunigaikščių Radvilų rezidencijoje – Taujėnų dvare ir dvaro parko žvėrinėlyje arba Prezidento Smetonos dvare. Vyksite į Ukmergės miesto istoriją menantį piliakalnį.

Atvykę į Kopūstėlių raketinę bazę, dalyvausite edukacijoje „Karybos ir Lietuvos laisvės kovų istorija“, praktinio užsiėmimo metu pajausite 1944-1953 metų istorinį laikmetį.


Moksleivių kelionės į užsienįAuksinė Praha, 3 dienos, 2 nakvynės

1 diena. Labai anksti ryte išvykstate iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, sustojimas ir apžvalginė ekskursija Vroclave. Vėlai vakare atvykstate į viešbutį. Nakvynė Prahoje.

2 diena. Pusryčiai. Ekskursija Prahoje po Senąjį ir Naująjį miestus bei Mala Strana. Senieji miesto vartai – Parako bokštas, XV a. įrengtas astronominis Rotušės laikrodis, viena iš gražiausių Europoje – Senamiesčio aikštė su turtingo miesto istoriją menančiais pastatais, Karolio tiltas, jungiantis Senąjį miestą su Mala Strana – sodų ir aristokratų rūmų rajonu, „Prahos Venecija“ – Kampos sala. Vakare visuomeniniu transportu vykstate prie garsiųjų Križikovo fontanų. Viešnagę Čekijoje vainikuos muzikinių fontanų koncertas, kuriame susilieja spalvos, muzikos garsai ir vandens šokis. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Pusryčiai. Hradčanų rajonas – XIV a. už išorinių pilies sienų įkurtas miestas. Prahos panorama nuo Strahovo vienuolyno terasos. Apžiūrime Prahos pilį – buvusią karalių ir princų rezidenciją, didingąją Šv. Vito katedrą, Šv. Jurgio bažnyčią, Auksinę gatvelę, kurioje kadaise gyveno šauliai saugoję pilį. Vykstame į Adršpachų gamtos draustinį. Vieną unikaliausių Čekijos gamtos kampelių: vėjas, vanduo ir temperatūros svyravimai suformavo unikalias, iki 80 m į dangų kylančias smiltainio uolas. Pasivaikščiosime siaurais kalnų takeliais tarp įvairių formų suformuotų uolų. Vykstame Lietuvos link. Naktis autobuse.

Gdanskas – Sopotas – Malborkas, 2 dienos, 1 nakvynė

1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Keliaujame per Lenkiją. Apie 13 val. aplankome Malborko pilį – viena iš didžiausių viduramžių pilių. Ekskursija su gidu po pilį. Apie 17 val. atvykstame į Gdanską, ekskursiją po miestą, kurios metu sužinosite daug įdomių istorijų apie nuo seno garsėjusį vieną brangiausių tauriųjų metalų-auksą („AU‘). Tai tikras aukso rojus: „Aukso vartai“, „Aukso namai“, „Auksinis vanduo“ ir daug, daug juvelyrinių dirbinių… Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Pusryčiai viešbutyje. Po pusryčių vykstame į Westerplatte, kuriame vyko pirmasis Vokietijos ir Lenkijos kariuomenių susirėmimas 1939 metais. Po jo keliaujame iki Sopoto, kuris garsėja kaip gražiausias Baltijos pajūrio kurortų. Pasigėrėsime jūros toliais nuo ilgiausio Europoje medinio molo. Judėdami atgal link Lietuvos stabtelėsime Griunvalde, Žalgirio mūšio lauke, kuriame prisiminsime istoriją, kautynių eigą. Vėlai vakare grįšime  į Lietuvą.

Kelionė į Varšuvą, pažintis su Koperniko muziejumi, 2 dienos, 1 nakvynė

1 diena. Keliausite į Lenkijos sostinę – Varšuvą. Lankysitės Varšuvoje 2010 m. atidarytame viename moderniausių Europoje technologijų muziejuje „Koperniko mokslo centre“. Muziejus užima 20 tūkst. Kvadratinių metrų teritoriją. Taip pat lankysitės Planetariume, kur Jūsų lauks. labai įdomus filmukas. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Pusryčiai viešbutyje Vykstame į Karališkąją pilį, kuri buvo karalių rezidencija nuo XVI-XVIII amžiaus. Sužinosite apie valstybės buvusių valdovų gyvenimus ir svarbius įvykius pilyje, kurie buvo reikšmingi ne tik Lenkijoje ir Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Prieš vykstant namo į Lietuvą, bus galimybė sustoti prekybos centre.

Krokuva – Aušvicas – Zakopanė, 4 dienos, 3 nakvynės


1 diena. Vykstame į Aušvicą, nakvynė viešbutyje Krokuvoje.

2 diena. Krokuva, trečias pagal dydį Lenkijos miestas, daugiau nei penkis šimtus metų buvo šios šalies sostine. Apžvalginė ekskursija pėsčiomis po Krokuvos senamiestį: J. Mateikos aikštė su paminklu Žalgirio mūšiui atminti, Barbakanas (artilerijos bastionas), Šv. Floriono vartai, Krokuvos turgaus aikštė, Sukenicai (senovinė prekyvietė), Požeminis Krokuvos istorijos muziejus, Šv. Marijos bazilika, Šv. Vaitiekaus bažnyčia, Rotušės laikrodžio bokštas, didingas monumentas A. Mickevičiui… Karališkuoju traktu, kuriame puikiai pajusite didingo senamiesčio dvasią ir prabangą, keliausime iki legendinės Vavelio kalvos. Pavakare vykstame į Zakopanę. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Ekskursija po Zakopanės miestelį, Kalnakasių miestelis, teturintis daugiau nei dvi dešimtis tūkstančių gyventojų, nuo XIX a. tituluojamas kaip Lenkijos žiemos sostinė. Kurortas keliautojus vilioja nuostabiais, kvapą gniaužiančiais kalnų vaizdais. Tatrų kalnų masyvo apsuptame slėnyje, persipynę gamtos puoselėjimo ir etno tradicijos puikiai patenkina kiekvieno atvykstančiojo troškimus… O, kraštą garsinantys sūriai iš avių pieno, tradicinė grybų sriuba ar ”kvasnica” – tikra atgaiva maisto gurmanams, taip pat laukia žygis į kalnus ir pažintis su urvu. Vakaras Zakopanės senamiestyje, galimybė maudynės vandens pramogų parke. Nakvynė viešbutyje.

4 diena. Vykstame į Lietuvą.

Kruizas į Helsinkį ir Latvijos skoniai 3 dienos, 2 nakvynės

1 diena. Keliausite į Taliną.
Apžvalginės ekskursijos metu Talino senamiestyje, apžiūrėsite: Aleksandro Nevskio stačiatikių katedrą, Estijos parlamentą, XIII a. Domo katedrą, gotikinio stiliaus rotušę
su Talino simboliu – Senuoju Tomu. Nakvynė Talino viešbutyje.
2 diena.Vyksite į Talino uostą ir laivu plauksite į Helsinkį.
Suomijos sostinėje – pažintinės ekskursijos metu apžiūrėsite: Parlamento rūmus, Prezidentūrą, Kiasmos meno muziejų, Finliandijos rūmus, Olimpinį stadioną, Sibelijaus parką, lankysitės Senato aikštėje ir pasivaikščiosite Esplanada – populiariausia poilsio vieta.
Po ekskursijų grįšite į laivą ir plauksite į Taliną. Nakvynė viešbutyje.
3 diena. Autobusu tęsite kelionę po Latviją. Vyksite į česnakų ūkį, kurio šeimininkai ne tik patys augina šias daržoves, bet ir kuria receptus bei patiekalus iš jų. Degustacijos metu ragausite česnakų sriubos, įvairių padažų, arbatos, uogienės ir netgi saldainių iš šio augalo.
Toliau vyksime į Jelgavą. Apžiūrėsite Šv. Trejybės bažnyčią, esant galimybei pakilsime į jos bokštą, Šv. Simono ir Šv. Anos ortodoksų katedrą, senojo miesto gatveles. Turėsite laisvą laiką pietums ar pasivaikščiojimui, Pašto saloje, kurioje įrengtos kavinės ir poilsio zonos.
Kelionę tęsite Šaltalankių sode, apžiūrėsite ūkį, kuriame auginami aliejų kaupiantys šaltalankiai, išgirsite apie jų auginimo subtilybes, vertingas sąvybes, panaudojimą maistui ir kosmetikoje. Vaišinsitės desertu su šaltalankiais, kurio receptą sukūrė vienas geriausių Latvijos šefų. Galėsite išbandyti su ekologišku šaltalankių aliejumi pagamintus kosmetikos gaminius ir įsigyti.
Po kulinarinių patyrimų Latvijoje, vyksime į Lietuvą.

Pažintis su Berlynu, 2 dienos, 1 nakvynė

Vėlai vakare išvykstame iš Lietuvos, naktinė kelionė per Lenkiją, ryte atvykstame į Berlyną. Apžvalginė ekskursija po Vokietijos sostinę: Aleksandro aikštė, Televizijos bokštas, Unter den Linden alėja, Reichstagas, Brandenburgo vartai, Kaizerio Vilhelmo atminimo bažnyčia, galimybė aplankyti vieną iš daugelio Berlyno muziejų, kaip: katedrą/muziejų, Berlyno nacionalinį muziejų, Medicinos muziejų arba Berlyno Zoologijos sodą.(pasirinksite vieną iš muziejų). Važiuosime su Berlyno viešuoju transportu, iš vieno objekto į kitą. Vakare vykstame į viešbutį, nakvynė viešbutyje. Pusryčiai. Vykstame namo į Lietuvą.

Pažintis su Estijos sostine ir AHHA mokslo centru, 2 dienos,1 nakvynė

1 diena. Anksti ryte išvykstame į Taliną. Atvykus į Taliną apžvalginė ekskursija po Estijos sostinę Taliną, miestą, skaičiuojantį jau 850 metų. Ekskursija pėsčiomis po senamiestį, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą: Tompea pilis, kurioje šiuo metu įsikūrusi Prezidentūra, Aleksandro Nevskio soboras – XIX amžiaus caro valdžios simbolis, Domo katedra, apžvalgos aikštelės, Rotušė, miesto amatininkų ir Juodagalvių gildijos pastatai, Nigulistės ir Olevistės bažnyčios. Vykstame į viešbutį nakvynei.

2 diena. Po pusryčių vykstame į Tartu. Aplankote  „AHHAA“ – didžiausią Baltijos šalių mokslo centrą, įdomiai supažindinantis su mokslu ir technologijomis, siūlantis įvairias studijas ir programas, kuriose gali eksperimentuoti ir įdomiai praleisti laiką įvairaus amžiaus lankytojai. Čia lankytojams siūloma milžiniška energijos mašina (Niutono obelis), ypatingos technologijos Hobermano sfera, nuotykių liftas į žemės gelmes, didelis skruzdėlynas, mini laboratorijos, vaikų birža, mokslo parduotuvės ir daug kitų įdomių dalykų.. Vėliau trumpa apžvalginė ekskursija po Tartu – seniausią miestą Baltijos šalyse. Vakare vykstame link Lietuvos.

Pažintis su Ryga ir Jūrmala, 2 dienos, 1 nakvynė

Ryga, kuri yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą kaip miestas, kurio architektūroje atsispindi miesto istorija nuo pat 1201 metų iki mūsų dienų. Apžvalginė ekskursija po senamiestį: „Trijų brolių“ namai, Domo katedra, Rotušės aikštė, kurioje atstatytas puošniausias Rygos pastatas – Juodagalvių gildijos namai, Šv. Petro bažnyčia, Laisvės paminklas, Didžioji ir Mažoji miesto gildijos, „namas su katinu“, senamiesčio gatvelių labirintai ir kt. Galimybė aplankyti Rygos karo muziejų, kuris įsikūręs 14-to šimtmečio bokšte, ar naujai renovuotame Automobilių muziejuje. Nakvynė viešbutyje.

Antra diena. Vykstame į Jūrmalą, kurioje pasivaikščiosime miesto gatvelėmis, aplankysime Baltijos įlanką. Yra galimybė apsilankyti Jūrmalos vandens parke. Po pietų išvykstame į Lietuvą.

Pažintis su Talinu ir Stokholmu, 3 dienos, 2 nakvynės laive

1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė prasideda atvykus į Estijos sostinę Taliną, trumpa pažintis su Talino miestu, ekskursija po Talino senamiestį: Aleksandro Nevskio katedra, Estijos parlamentas, Domo katedra. Toliau keliaujame į Talino kruizinių laivų uostą ir plauksime laivu. Nakvynė laivo kajutėse.

2 diena. Ryte atvykstame į Švedijos sostinę Stokholmą. Aplankome „Vasa“ muziejų, kuriame ekspuojamas 1628 m. karališkasis karo laivas. Mūsų lauks pažintis su Stokholmu pasivaikščiojant po miesto senamiestį. Pamatysime Karalių rūmus, bei Švedijos Parlamento rūmus. Karališkasis Stokholmas užburs kiekvieną. Po dienos praleistos Stokholme grįžtame į laivą. Nakvynė laivo kajutėse.

3 diena. Atplaukę į Taliną kelionė atgal per Estiją, Latviją ir vakare grįžtame į Lietuvą. 

Vėjo Malūnų, Kadagių ir Dolomito Sala-Sarema, 2 dienos, 1 nakvynė

Vykstate į Estijoje esantį Virtsu uostą, iš kurio keltu kelsimės į Muhu salą. Saloje užsukate į stručių fermą, kur išvysite ne tik šiuos paukščius, bet ir lamas, zebrus, kengūras. Iš Muhu salos pylimu keliaujate į Saremos salą. Aplankote Anglos vėjo malūnų kaimą ir įspūdingą Pangos statųjį skardį. Po pietų Saremos salos sostinėje Kuresarėje apžiūrėsite unikalią Vyskupų pilį-tvirtovę. Nakvynė viešbutyje.

Ryte papusryčiavę aplankote Kaali meteoritinį kraterį, kuris pagal dydį yra pirmas Europoje ir antras pasaulyje. Muhu saloje apsilankote Koguvos kaime-muziejuje. Keliamės keltu ir su trumpais sustojimais poilsiui, keliaujate per Estiją, Latviją, Lietuvą. Vėlai vakare sugrįžtate į Lietuvą.

Venspilis, Kuldyga ir Riežuvės Smėlio urvai, 2 dienos, 1 nakvynė

Stabtelsite Bauskėje ir apžiūrėsite XV a. statytą vokiečių ordino pilį. Toliau keliausite po Kuržemę, aplankysite žavų miestelį. Kuldygą, dar vadinamą „Latvijos Venecija”. Apžvalginė ekskursija po miesto istorinį centrą. Pasigrožėsite plačiausiu kriokliu per Ventos upę, aukščiausia Latvijos piliaviete ir kitomis miesto įžymybėmis. Aplankysite unikalius Riežuvės smėlio urvus. Nusileidę į 8 m gylį po žeme, pasivaikščiosite smėlio labirintais žvakių šviesoje. Keliausite link Venspilio. Nakvynė Venspilyje.

2 diena. Papusryčiavę leisitės į ekskursiją po Venspilį – vieną iš gražiausiai sutvarkytų Baltijos šalių miestų. Turėsite galimybę paplaukioti, turistiniu laivu. Po pietų išvyksite atgal į Lietuvą.


Kino diena Latvijoje

Ryte išvyksime į Latviją. Stabtelsime Bauskėje, kur apžiūrėsime XV a. statytą vokiečių ordino pilį. Statinys yra vienintelė iš dalies išlikusi Kuržemės ir Žiemgalos hercogų Ketlerų rezidencija. Pageidaujantys galės apsilankyti pilyje ir pakilti į vieną pilies bokštų, nuo kurio atsivers vaizdinga Bauskės apylinkių panorama. Toliau keliausime į vienintelį Pabaltijo šalyse esantį kino paviljoną „Cinevilla“ po atviru dangumi. Tai miestelis, kuriame filmuojami patys įvairiausi filmai, tad visai nebūtina keliauti į Holivudą, kad pasijustumėme kino žvaigždėmis! Apžiūrėsime dekoracijas sužinosime, kaip gimsta tikras filmas, sudalyvausime filmavime. Toliau keliausime susipažinti su Latvijos sostine Ryga. Apžvalginė ekskursija pėsčiomis po senamiestį: „Trijų brolių” namai, Domo katedra, Rotušės aikštė, Juodagalvių gildijos namai, Šv. Petro bažnyčia, Laisvės paminklas, Didžioji ir mažoji miesto gildijos, “namas su katinu”, senamiesčio gatvelių labirintai. Galimybė aplankyti Rygos karo muziejų ar naujai renovuotą Automobilių muziejų. Vakare išvyksime į Lietuvą.

Dėl išsamesnės informacijos kreipkitės:

Vilma Slankauskienė
Tel.: tel: +370 659 68589
e-mail: info@pramoguvejas.lt


Visos kelionės gali būti derinamos pagal Jūsų norus ir poreikius, kainos kiekvienu atveju yra perskaičiuojamos pagal konkretų paklausimą, lankomi objektai gali būti keičiami.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė autobusu, gido paslauga, bilietai į muziejų. Priklausomai nuo keliaujančiųjų skaičiaus, kaina gali būti derinama atskirai.