Moksleivių kelionės

Siūlome keliones moksleiviams Lietuvoje ir užsienyje. Į kelionės kainą įskaičiuota kelionė autobusu ir gido paslaugos. Priklausomai nuo susidarančios grupės dydžio, kainos derinamos atskirai.

Zuikių muziejus ir pažintis su Marijampole


Vyksite link Marijampolės į Sasnavos miestelį, kur įsikūręs Zuikių muziejus. Dalyvausite ypatingoje edukacinėje programoje „Zuikių mokyklos mokslai“, kurios metu linksmai leisite laiką, gaminsite Zuikių karūnas, išmoksite kepti meduolinius zuikučius, visi kartu seksite Zuikių pasaką, sužinosite apie Sasnavos miestelio kilmę.

Lankysitės Marijampolės mieste, sužinosite miesto istoriją, pasivaikščiosite po parkus ir meno gatves, aplankysite užtvanką prie Šešupės.

Pelėdų parkas Rudaminoje

Aplankysite aukščiausią Lietuvoje – Pūčkorių atodangą, pasigrožėję Vilnios upės ir kalnų masyvo vaizdais, atodangos apačioje apžiūrėsite senosios Pūčkorių palivarko pastatų liekanas, Pūčkorių piliakalnį su akmens amžiaus stovyklos liekanomis.

Atvyksite į Rudaminos kaime įkurtą Pelėdų parką, kuriame iš arčiau susipažinsite su plėšriaisiais paukščiais: pelėdomis, vanagais, sakalais jų mityba, pomėgiais.

Duonelės kepimas – Ukmergės piliakalnis – Krekenava

Apsilankysite mitais ir legendomis apipintame Ukmergės piliakalnyje. Pasivaikščiosite po Krekenavos Pojūčių taką, užsuksite į lankytojų centrą, užkopsite į apžvalgos bokštą.

Duonos kepimo edukacija kaimo kepykloje– kurios metu susipažinsite kaip kepama duona, sudalyvausite edukacijoje, išsikepsite duonelę. Tai nuostabi patirtis (edukacija skiriasi nuo edukacijos vedamos Arklio muziejuje).

Pažinkime Švenčionis

Reškutėnų amatų centre, apžiūrėję gyvūnų iškamšų eksponatus ir susipažinę su archeologijos, istorijos, etnografijos lobynais, Reškutėnų tradicinių amatų centre, dalyvausite edukacinėje programoje „Bandelių kepimas“ arba „Medžio drožimas“.

Vėliau vyksite į Sirvetos regioninio parko lankytojų centrą, pasivaikščiosite po Mitologinį pėsčiųjų taką, pakilsite į apžvalgos bokštą. Kelionės tikslą, pasieksite užkopę į Kačėniškės piliakalnį.

Dzūkijos sostinė Alytus

Keliausite link Alytaus, lankysitės, kur Jūsų lauks įdomios edukacijos „Grikio kelias“ arba „Sodžius Dzūkijon“, kur skamba džūkiška šnekta ir galima pajusti, patirti kaip gyveno, ką valgė, ką veikė senovės Dzūkai ir susipažinti su dzūkų papročiais, pabandyti susikūrti dzūkišką sodybą.

Aplankysite Anzelmo Matučio muziejų, susipažinsite su šiuo nuostabiu rašytoju ir sudalyvausite įdomiose edukacijoje.

Alytuje yra aukščiausias Lietuvoje Baltosios rožės pėsčiųjų ir dviračių tiltas, jo prieigose pastatyta iš nerūdijančio plieno rožių širdelė, ant kurios drąsiai galima kabinti meilės spyneles. Šis Alytaus tiltas – vienintelė vieta Lietuvoje, kurioje metrais galima išmatuoti savo meilę. Ant jo yra šešios kas 40 metrų žymos, ties jomis įvardyta meilė pagal Aristotelio filosofiją.

Pažintis ir edukacija Ilzenbergo dvare

Keliausite link Rokiškio. Ten Jūsų lauks ekskursija po Ilzenbergo dvarą, pažintis su ekologiniu ūkiu. Susipažinsite su Ilzenbergo dvaro ūkio specifika, aplankysite ūkio fermą, paukštidę, bityną, sodą, šiltnamius, vynuogyną, naudojamos žemės ūkio technikos parką.

Po to keliausite į dvaro oficiną (šeimininko namą), kuriame ragausite darnoje su gamta užaugintus ir natūraliai pagamintus dvaro produktus, gidas pristatys jų gamybos ypatumus. Išklausę gido pasakojimą, atliksite praktines užduotis. Pirmieji, teisingai atlikę užduotį, gauna prizą! Edukacija užbaigiama įsimintinu dvarišku siurprizu – švediškos patrankos šūviu!

Klaipėda – Delfinų pasirodymas Jūrų muziejuje

Vyksite į Klaipėdą, apsilankysite Klaipėdos Jūrų muziejuje, Delfinariume, kur stebėsite Delfinų pasirodymą.

Nukeliausite iki pajūrio, pabūsite prie jūros. Toliau keliausite pasižvalgyti po Klaipėdos senamiestį. Grįžtant užsuksite į Dionizo Poškos Baublių muziejų.

Klaipėda – Kuršių Nerijos Nac. Parkas (Nida)

Vyksite į Klaipėdą, apsilankysite Klaipėdos delfinariume, kur stebėsite Delfinų pasirodymą.

Toliau keliausite per Kuršių Neriją, apžiūrėsite Kormoranų peryklą, pasižvalgysite po Gintaro įlanką, Raganų kalną, aplankysite Mirusias kopas, Saulės laikrodį ant Parnidžio kopos. Laisvas laikas prie jūros ir Kuršių marių. Kelionė gali būti 2-ų dienų su nakvyne.

Kretinga – Palanga

Apsilankymas Kretingos Pransiškonų vienuolyne, Tiškevičių žiemos sode. Galimybė sudalyvauti edukacijoje „Kretingos dvaro saldaininė“.

Palangoje lankysite Gintaro muziejų, Birutės kalną, pasivaikščiosite po Tiškevičių parką. Laisvas laikas prie jūros. Apsilankymas Dionizo Poškos Baublių muziejuje. Kelionė gali būti 2-ų dienų su nakvyne.

Nemuno delta – Paukščių žiedavimo stotis Ventės rage

Vyksite į Mingės kaimą, kur Jūsų lauks išvyka laivu iki pat Kuršių marių. Apsilankysite Paukščių žiedavimo stotyje Ventės rage, sužinosite ir pamatysite kaip yra žieduojami paukščiai. Grįžtant aplankysite Rambyno piliakalnį, Raganų eglę.

Į namus keliausite gražiuoju Panemunės keliuku. (kelionė gali būti 2 dienų, su nakvyne Kintuose, kitą dieną aplankote Klaipėdą).

„Svečiuose pas Panevėžio lėles“

Atvykę į Panevėžį, stebėsite spektaklį ir edukacinėje programoje, susipažinsite su lėlėmis Panevėžio lėlių vežimo teatre.

Lankysitės Meninio stiklo dirbtuvėse Panevėžyje, kur galėsite išvysti kaip gimsta stiklas ir jo dirbiniai. Panevėžio gamtos mokykloje, dalyvausite apžvalginėje ekskursijoje.

Duonelės kepimas Anykščiuose

Vyksite į Anykščius, dalyvausite edukacinėje „Duonelės kepimo“ programoje, vaišinsitės tradiciniais kaimiškais patiekalais. Lankysitės Arklio muziejuje. Aplankysite J. Biliūno kapą, sugalvosite norą prie Laimės žiburio. „Siauruko“ muziejuje, pasivažinėsite drezina, ir apžiūrėję Puntuką, pasivaikščiosite Lajų Taku.

„Rūtos“ Šokolado muziejus ir Saldainių degustacija Šiauliuose

Vyksite į „Šokolado muziejų“ Šiauliuose. Sužinosite šokolado istoriją nuo kavos pupelės iki šokoladinių saldainių gamybos.

Aplankysite „Dviračių muziejų“, pasivaikščiosite po Šiaulių miestą, vyksite į Kryžių kalną.

Sūri pamoka Druskininkuose arba Šakočių kepimas

Edukacija su druska – patirtis kaip „gimsta“ įvairiausių formų dirbiniai iš druskos, pabandysite patys pasigaminti savo dirbinuką iš druskos. Susipažinsite su Druskininkų miestu, Grožio šaltinio legenda, pasigrožėsite grojančiais fontanais. Apsilankysite Liškiavos bažnyčioje, jos požemiuose, pamatysite Lietuvoje esančias mumijas.

Naujiena: „Šakočių kepimo pamokėlė“ Druskininkuose, kurios metu sužinosite Šakočio istoriją, išsikepsite savo šakotį.

Astronomijos pamoka Molėtuose ir pramogos Žalvario parke

Vyksite link Molėtų, užsuksite į Bernotus-geografinį Europos centrą. Lankysitės Lietuvos Etnokosmologijos muziejuje, klausysitės pamokos, Astronomijos observatorijoje, teleskopu stebėsite dangaus kūnus. Vėliau lauks nuostabus pusdienis, Žalvario parke su įvairiomis pramogomis ir užduotimis.

„Medaus kelias“ Panemunėje

Apsilankysite pas bitininką „Medaus slėnyje“, sužinosite apie bites, medų ir jo gydomąsias savybes. Turėsite galimybę, paragauti vertingiausių medaus rūšių.

Lankysitės Panemunės pilyje, lipsite į Raudonės pilies bokštą, užsuksite į Veliuoną, kur kopsite į piliakalnį, kuris laikomas Didžiojo Lietuvos Kunigaikščio Gedimino žūties vieta.

Kopsite į Palemono kalną Seredžiuje, stabtelėsite prie Raudondvario dvaro rūmų, pasivaikščiosite po parką.

„Bičių ir Paukščių paslaptys“

Lankysitės „Paukščių kaime“, kuriame ūkio gaspadinė pristatys auginamus paukščius ir naminius gyvūnus. Kepsite  Pirato Akį ant laužo ir vaišinsitės sausainiais su arbata. Norus užrašysite paukščio plunksna ir juos patikėsite Laimės paukštei.  Kopsite į Ladakalnį ir Ginučių piliakalnį.

Apžiūrėsite Ginučių malūną, gal net pamatysite ten gyvenantį kipšiuką.

Keliausite link Bitininkystės muziejaus, ten susipažinsite su bičių gyvenimu, bitininkavimo tradicijomis.

Orientacinis Žaidimas Kėdainiuose

Pasižvalgysite po Linų muziejų, kuris įkurtas vandens malūne.

Kėdainių mieste žaisite orientacinį žaidimą, kurio pagalba susipažinsite su miestu ir jo istorija. Aplankysite Radvilų Mauzoliejų, XVII a. LDK didikų kapavietę Lietuvoje, kurioje palaidoti kunigaikščių Radvilų šeimos atstovai.

Angelų ir Alpakų Globoje

Vyksite į Trakus, kur lankysitės Angelų kalvoje, ant kurios įvairių angelų skulptūros. Susirasite savo angelą ir patikėsite jam savo norą.

Toliau keliausite aplankyti alpakų ūkį – veislyną, kur sužinosite daug naujo apie šiuos švelniakailius gyvūnus, galėsite juos maitinti, paglostyti ir nusifotografuoti.

Keramikos pamoka ir linksmieji triušiukai

Edukacinės programos metu susipažinsite su keramika, jos gamybos technologija bei patys nulipdysite molio dirbinį. Taip pat lauks moliasvydzio rungtis su prizais.

Triušiukų fermoje susipažinsite ne tik su keliomis dešimtimis skirtingų šių gyvūnėlių veislių, bet ir kitais gyvūnais bei paukščiais.

Neatrastasis Birštonas

Pasivaikščiojimas po nuostabų kurortinį miestelį Birštoną, susipažinimas su miesto istorija, užlipimas į Vytauto piliakalnį, galimybė apsilankyti Birštono sakraliniame muziejuje.

Išbandysite ilgiausią Lietuvoje 600 m. rogučių trasą „Vasaros rogutės“. Aplankysite Druskų garyklą. Esant geram orui išbandysite KNEIPP procedūras po atviru dangumi ir kopsite į aukščiausią apžvalgos bokštą Lietuvoje. Grįžtant aplankysite padavimais ir legendomis apipintą – Velnio duobę.

Kelionė į Ukmergę

Vyksite į Ukmergę, kur ekskursijos metu dalyvausite muzikinėje edukacijoje. Jūsų lauks 7 užduotys. Kopsite į Ukmergės piliakalnį, kuris žymus savo legenda. Taip pat pasigrožėsite Ukmergės panorama iš Ugniagesių bokšto, kuriam yra daugiau kaip 150 metų.

Vyksite į Prezidento Smetonos dvarą. Apsilankysite Taujėnų dvare, susitiksite su dvarininke, lankysitės Taujėnų dvaro mini zoo sode.

Pažintis su Laikinąja sostine

Keliausite į T. Ivanausko Zoologijos muziejų, kur Jūs turėsite galimybę pasižiūrėti didžiausią gyvūnų ekspoziciją, išgirsti paukščių balsus, apžiūrėti medžioklės trofėjus. Lankysitės Vytauto Didžiojo karo muziejuje, viename seniausių Lietuvos muziejų. Ekskursijos metu, apžiūrėsite šaunamuosius ginklus, archeologinius radinius ir dalyvausite pasirinktose edukaciniuose užsiėmimuose: „Žinių bomba“ ar „Kaip senovėje kariauta“. Apsilankysite Kristaus Prisikėlimo bazilikoje ir liftu pakilę ant bazilikos stogo, įrengtoje terasoje, pasigrožėsite įspūdinga, Kauno miesto panorama.

Šokolado sostinė Trakuose

Edukacinė programa apie šokolado istoriją, šokolado degustacija bei šokoladinių saldainių gamyba, apžvalginė ekskursija po Trakus, Karaimų etnografinė paroda.

Vyksite apžiūrėti Angelų kalvos ir Užutrakio dvaro rūmų.

Grikių kelias

Vyksite į sodybą Varėnos krašte, kur vaišinsitės grikių žiedų arbata, pyragu su bruknių uogiene.

Susipažinsite su senoviniais darbo įrankiais Dzūkijoje. Mušite sviestą senovine „buikele“ ir čia pat ragausite. Gardžiuositės kvapnia sriuba, virta dideliame katile ant laužo. Jūsų lauks smagūs žaidimai. Trukmė – 4 val. Smagiai pabuvę, grįšite namo.

Pažintis su Trakais

Lankysitės legendomis apipintame mieste. Trakai, Jus sužavės įspūdinga gamta ir kulinariniu paveldu. Aplankysite Trakų salos pilį – garsėjančia gotine architektūra ir archeologiniais radiniais. Pasiplaukiosite su laivu po Galvės ežerą.

Apžiūrėsite Angelų kalną.

Pažintis su Kernave ir „Blynų kepimas“

Pasigrožėsite Sudervės bažnyčia, Dūkštų ąžuolynu, Kernavės piliakalniais, Pajautos slėniu, Geležinio vilko paminklu.

Jūsų lauks edukacija „Blynų kepimas“ Kerniaus dvare, kur Jūs malsite grūdus su girnomis, po to juos sijosite ir iš gautų miltų kepsite blynus.

Molėtų krašto muziejai

Lankysitės Ežerų žvejybos muziejuje. Gidas papasakos apie žvejybos tradicijas, istoriją, apžiūrėsite XV a. žvejybos eksponatus. Po ekskursijos muziejuje Jūsų lauks Žuvienės virimo edukacinė programa, kurios metu Jūs stebėsite tradicinės Mindūnų žuvienės virimo procesą virš laužo, o vėliau ja gardžiuositės. Kopsite į 36 m. aukščio Mindūnų apžvalgos bokštą, iš kurio atsiveria puikus vaizdas į Labanoro regioninį parką.

„Šaltojo karo muziejus Plateliuose

Keliausite link Žemaitijos. Grožėsitės Plungės dvaro rūmais ir parku, lankysitės modernioje Plungės viešojoje bibliotekoje, kuri turi seniausią Lietuvoje laikrodinę ir veikiantį laikrodį.

Vyksite į Šaltojo Karo muziejų, nusileisite į bunkerį, kuriame yra įrengta visa raketų bazės ekspozicija. Pabūsite prie Platelių ežero.

Dzūkijos Nacionalinis parkas

Lankysitės Marcinkonių etnografiniame muziejuje, Marcinkonių Šv. apaštalų Simono ir Judo Tado bažnyčioje, Zervynose, Ūlos akyje, dalyvausite edukacinėje juodosios keramikos programoje.

Istoriniais keliais po Ukmergę

Vyksite į Prezidento Smetonos dvarą. Apsilankysite Taujėnų dvare, susitiksite su dvarininke, sužinosite visą dvaro istoriją.

Dalyvausite istorinėje edukacijoje „Miško broliai“ Kopūstėlių raketinėje bazėje, kur galėsite įsijausti į 1944-1953 metų istorinį laikmetį.


Moksleivių kelionės į užsienį

Dėl išsamesnės informacijos kreipkitės:

Vilma Slankauskienė
Tel.: tel: +370 659 68589
e-mail: info@pramoguvejas.lt


Visos kelionės gali būti derinamos pagal Jūsų norus ir poreikius, kainos kiekvienu atveju yra perskaičiuojamos pagal konkretų paklausimą, lankomi objektai gali būti keičiami.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė autobusu, gido paslauga, bilietai į muziejų. Priklausomai nuo susidarančios grupės ir žmonių kiekio, kaina gali būti derinama atskirai.


Kino diena Latvijoje

Ryte išvyksime į Latviją. Stabtelsime Bauskėje, kur apžiūrėsime XV a. statytą vokiečių ordino pilį. Statinys yra vienintelė iš dalies išlikusi Kuržemės ir Žiemgalos hercogų Ketlerų rezidencija. Pageidaujantys galės apsilankyti pilyje ir pakilti į vieną pilies bokštų, nuo kurio atsivers vaizdinga Bauskės apylinkių panorama. Toliau keliausime į vienintelį Pabaltijo šalyse esantį kino paviljoną „Cinevilla“ po atviru dangumi. Tai miestelis, kuriame filmuojami patys įvairiausi filmai, tad visai nebūtina keliauti į Holivudą, kad pasijustumėme kino žvaigždėmis! Apžiūrėsime dekoracijas sužinosime, kaip gimsta tikras filmas, sudalyvausime filmavime. Toliau keliausime susipažinti su Latvijos sostine Ryga. Apžvalginė ekskursija pėsčiomis po senamiestį: „Trijų brolių” namai, Domo katedra, Rotušės aikštė, Juodagalvių gildijos namai, Šv. Petro bažnyčia, Laisvės paminklas, Didžioji ir mažoji miesto gildijos, “namas su katinu”, senamiesčio gatvelių labirintai. Galimybė aplankyti Rygos karo muziejų ar naujai renovuotą Automobilių muziejų. Vakare išvyksime į Lietuvą.


Dėl išsamesnės informacijos kreipkitės:

Vilma Slankauskienė
Tel.: tel: +370 659 68589
e-mail: info@pramoguvejas.lt