Kruizas į Helsinkį ir Latvijos skoniai (3d./2n.)

1 diena

Keliausime į Rygą, kur vyks ekskursija po senamiestį. Apžiūrėsime Juodagalvių gildijos namus, Rotušės aikštę, Šv. Petro bažnyčią, Mažąją ir Didžiąją gildijas, Kačių namus, Laisvės statulą, Domo katedrą. Laisvas laikas pietums ar apsipirkimui.

Iš senamiesčio vyksime į Rygos uostą, kur po registracijos įsikursime kajutėse ir 16:30 val. išplauksime į Helsinkį. Plauksime 200 metrų ilgio ir 12 denių aukščio laivu Silja Serenade, kuriame yra ne tik 1000 kajučių keliautojams, bet ir restoranai, barai, SPA centras, parduotuvės bei 160 metrų ilgio promenada. Kelionė truks 19 valandų, tačiau neprailgs, nes laive vyks pramoginė programa bei gyvo garso pasirodymai. Laiką smagiai leisite diskotekoje ar viršutiniame denyje vykstančiame DJ vakarėlyje.

2 diena

Apie 11 val. atvykstame į Helsinkį. Nors mieste tik kiek daugiau nei 600 tūkst. gyventojų, miesto plotas užima gan nemažą teritoriją, mat jis įsikūręs ant daugiau nei 300 salų ir du trečdalius teritorijos užima vanduo.

Suomijos sostinėje vyks pažintinė ekskursija. Pamatysime Parlamento rūmus, Prezidentūrą, Kiasmos meno muziejų, Finliandijos rūmus, Olimpinį stadioną, Sibelijaus parką, lankysimės Senato aikštėje ir pasivaikščiosime Esplanada – populiariausia poilsio vieta.

Po ekskursijų grįšime į laivą ir 16:00 val. išplauksime atgal į Rygą. Laive vėl lauks pramogos ir nakvynė.

3 diena

Į Rygą grįšime kitą dieną apie 10:30 val. Autobusu tęsime kelionę po Latviją. Vyksime į česnakų ūkį, kurio šeimininkai ne tik patys augina šias daržoves, bet ir kuria receptus bei patiekalus iš jų. Degustacijos metu ragausite česnakų sriubos, įvairių padažų, arbatos, uogienės ir netgi saldainių iš šio augalo.

Toliau vyksime į Jelgavą, kur vyks pažintinė ekskursija. Apžiūrėsime Šv. Trejybės bažnyčią, esant galimybei pakilsime į jos bokštą, Šv. Simono ir Šv. Anos ortodoksų katedrą, senojo miesto gatveles. Turėsite laisvą laiką pietums ar pasivaikščiojimui, Pašto saloje, kurioje įrengtos kavinės ir poilsio zonos.

Kelionę tęsime Šaltalankių sode, kur ne tik apžiūrėsite ūkį, kuriame auginami ypač daug aliejaus kaupiantys šaltalankiai, bet ir išgirsite apie jų auginimo subtilybes, vertingas sąvybes, panaudojimą ne tik maistui, bet ir kosmetikoje. Vaišinsitės desertu su šaltalankiais, kurio receptą sukūrė vienas geriausių Latvijos šefų. Galėsite išbandyti su ekologišku šaltalankių aliejumi pagamintus kosmetikos gaminius, o patikusius ir įsigyti.

Po kulinarinių patyrimų Latvijoje vyksime į Lietuvą.

Kajučių aprašymas

A klasės kajutės yra 5, 9, 10 ir 11 deniuose. Kajutė turi langą. Plotas 8,5-11 kv.m. Dvivietėje kajutėje yra dvi lovos (jas galima sustumti), keturvietėje – 4 lovos (2 apatinės ir 2 viršutinės). Visose kajutėse yra tualetas, dušas, TV, spinta, plaukų džiovintuvas, patalynė ir rankšluosčiai. Higienos priemonių kajutėse nėra.

B klasės kajutės yra 5, 9, 10 ir 11 deniuose. Šios klasės kajutės lango neturi. Plotas 8,5-11 kv.m. Kajutėje 2 asmenims yra dvi lovos. Kajutėje 3 asmenims yra dvi apatinės ir viena viršutinė loga. Kajutėje 4 asmenims yra dvi apatinės ir dvi viršutinės lovos (apatines lovas galima sustumti. Visose kajutėse yra tualetas, dušas, TV, spinta, plaukų džiovintuvas, patalynė ir rankšluosčiai. Higienos priemonių kajutėse nėra.

Į kainą įskaičiuota:

  • Kelionė patogiu turistinės klasės autobusu;
  • Kelionės vadovo paslaugos;
  • Kelionė keltu: Ryga – Helsinkis – Ryga;
  • Visi privalomi uosto ir keleivio mokesčiai;
  • 2 nakvynės pasirinktoje klasės kajutėje;
  • Ekskursijos ir degustacijos Česnakų bei Šaltalankių ūkiuose!

Papildomos išlaidos:

  • Sveikatos draudimas (jei pageidausite, pasiūlysime palankias draudimo sąlygas);
  • Maitinimas. Į laivą galima įsinešti savo maistą bei gėrimus arba užsisakyti pusryčius bei vakarienes kelte už papildomą mokestį.

Plačiau apie maitinimą kelte

Pusryčiai pateikiami švediško stalo principu. Pasirinkimas gausus: karšti sumuštiniai, omletas, dešrelės, įvairios salotos, dribsniai, jogurtai. Į kainą įskaičiuoti ir gėrimai: kava, arbata, pienas, sultys, alus, vynas.

Pusryčių kaina suaugusiam asmeniui – 13,00 eur.

Pusryčių kaina paaugliui (12-17 m.) – 8,00 eur.

Pusryčių kaina vaikui (6-11 m.) – 5,00 eur.

Vakarieniaudami savitarnos restorane mėgausitės žuvies ir mėsos patiekalais, plačiu salotų bei daržovių pasirinkimu, šaltais užkandžiais ir desertais. Kava, arbata, gaivieji gėrimai, alus ir vynas įskaičiuoti į vakarienės kainą.

Vakarienės kaina suaugusiam – 39,00 eur.

Vakarienės kaina paaugliui (12-17 m.) – 16,50 eur.

Vakarienės kaina vaikui (6-11 m.) – 11,50 eur.

Tėvams įsigijus maitinimą, vaikams iki 6 metų maitinimas nemokamas.

Mums rūpi keliautojų saugumas, tad atidžiai parinkome kelionės kryptį. Latvija ir Suomija priskiriamos saugioms šalims, kur naujų COVID-19 atvejų itin mažai, tad apsilankius šiose šalyse saviizoliacija nėra privaloma. Jei pasikeistų kelionių rekomendacijos bent vienoje iš valstybių – kelionę atšauksime ir grąžinsime pinigus keliautojams.

Kelionės metu bus laikomasi saugumo rekomendacijų: autobuse rasite dezinfektantus rankoms, autobusas bus dažnai vėdinamas, o po kiekvieno važiavimo dezinfekuojami paviršiai salone. Kelte renginių metu salės bus užpildytos tik 50 proc. O kad visi norintys galėtų pasilinksminti šou programoje – per vieną vakarą vyks po du vienodus pasirodymus.

Iki smagių ir saugių kelionių kartu!


Archyvai