Pažintis su Izraeliu, 4 dienų kelionė

   Pirma diena. Atvykus į Tel Avivo Oro uostą. Pasitiks gidas su mikroautobusu ir nuveš į Tel Avivo viešbutį.  Pasidėjus daiktus viešbutyje lauks trumpa apžvalginė ekskursija po Tel Avivą. Tel Avivas – niekad nemiegantis kosmopolitiškas miestas. Tai ne tik šalies finansų, ekonomikos ir verslo centras, bet ir žydų kultūros, mados, prekybos ir pramogų centras. Aplankome senąją miesto dalį – Jafą, kur vaizdingose gatvelėse netoli senojo uosto įsikūrę meno galerijos, studijos, rankdarbių parduotuvėlės, užkandinės bei restoranai. Tai vienas seniausių pasaulio miestų. Pirmą kartą miestas buvo paminėtas Egipto faraono Tutmozio III rašytinėse kronikose. Jafa priklausė egiptiečiams, žydams, persams, finikiečiams, romėnams, graikams ir kiekviena iš šių tautų paliko savo pėdsakus miesto istorijoje. Su šia vieta susijusios įvairiausios legendos ir pasakojimai. ~19 val. grįšite į viešbutį. Laisvas laikas.

   Antra diena. Pusryčiai viešbutyje. Išvykstame prie Negyvosios jūros. Keliaujame Judėjos dykumos link,  prie Jordano upės, kur Jonas Krikštytojas krikštijo Jėzų. Šią žemės vietą laiko šventa ir krikščionys, ir žydai, ir musulmonai. Aplankote Masadą, kuri 2001 m. įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Masada – tai didingi senovės pastatų griuvėsiai ir tvirtovė, įsikūrę vaizdingoje vietovėje ant uolos prie Negyvosios jūros. Čia įvyko žydų ir romėnų karas (Didysis žydų sukilimas), kuomet žydų sikarijų bėgliai įvykdė masinę savižudybę. Pakylate keltuvu aplankyti Herodo Didžiojo rūmų, romėnų pirčių ir sinagogos. Grožimės nuostabiu romėnų stovyklų ir Negyvosios jūros vaizdu. Maudynėms keliaujate į vieną iš Negyvosios jūros paplūdimių. Nors ir vadinama jūra, tačiau morfologiškai tai yra ežeras, kadangi neturi tiesioginio ryšio su Pasauliniu vandenynu. Negyvosios jūros pavadinimą davė romėnai, iki tol ji buvo vadinama: „Druskingoji“, „Rytų“, „Asfaltinė“. Dėl vandenyje neegzistuojančių bakterinių gyvybės formų ji dar vadinama Mirties jūra. Negyvoji jūra telkšo 420 m žemiau Pasaulinio vandenyno lygio. Vakare grįžtame į viešbutį.

   Trečia diena. Pusryčiai viešbutyje. Keliaujame aplankyti Betliejų – Jėzaus Kristaus gimimo vietą.. Apžvalginė ekskursija po Jeruzalę. Nuo Šv. Stepono vartų, Via Dolorosa gatve, keliaujate į Golgotos kalną. Keliausime  Jėzaus Kristaus  Kryžiaus keliu, kuris baigiasi pačiu svarbiausiu piligrimams objektu – Kristaus Kapo bažnyčia, pastatyta toje vietoje, kur buvo palaidotas ir prisikėlė nukryžiuotas Jėzus Kristus. Apžvelgiame seniausią pasaulio miestą nuo Alyvmedžių kalno viršūnės, kur Kristus žengė į dangų ir Jeruzalės sienas. Ekskursiją tęsiame į Siono kalne esančią paskutinės vakarienės menę ir Karaliaus Dovydo kapavietę. Karalių Dovydą pranašu pripažino ir judėjai, ir krikščionys, ir musulmonai. Biblijoje sakoma, jog karalius Dovydas buvo palaidotas ant Siono kalno Jeruzalėje. Aplankome atnaujintą Žydų kvartalą, kuris praeityje buvo žydų gyvenimo centras Jeruzalėje ir sustojate prie Raudų sienos.  Vakare grįžtame į viešbutį.

  Ketvirta diena. Pusryčiai viešbutyje. Laisvas laikas. Po pietų nuvežimas iš viešbučio į Tel Avivo oro uostą.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

   – lėktuvo bilietai Vilnius-Tel Avivas-Vilnius su 10 kg rankiniu bagažu;

  – 3 dienos ekskursijų su lietuviškai kalbančiu gidu;

  – 3 nakvynės Tel Avivo viešbutyje Tsu pusryčiais;

  – paėmimas iš Tel Avivo uosto ir nuvežimas į viešbutį ir iš viešbučio parvežimas atgal į Tel Avivo uostą.